MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 –TARAFLAR ve  KONU:

İşbu sözleşmenin konusu, Adalet mahallesi Anadolu Caddesi No:41 Kat:8 Bayraklı / İZMİR adresinde mukim Arkor Hayvancılık A.Ş.''nin (bundan sonra SATICI diye anılacaktır.), ALICI''ya (bundan sonra ALICI dıye anılacaktır.)  ait www.hayvancilikmarketi.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır..

MADDE 2 – SATICI BİLGİLERİ:

Ünvanı                                   :ARKOR HAYVANCILIK A.Ş

Adresi                                    :Karacaoğlan mh. 6157/3 sk. No:2/d Bornova / İZMİR

VD                                         :Hasan Tahsin

VN                                         :0790366976

Telefon                                  :0850 455 1 850

Faks                                       :0850 455 1 851

 

Email                                     :info@arkor.com.tr

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:

Malın/Ürünün/Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir:

Mal/Ürün/Hizmet türü        :

Marka/Model                       :

Rengi                                     :

Adedi                                     :

Satış Fiyatı(KDVsiz)            :

Kargo Ücreti                         :

Ödeme Şekli                         :

Teslimat Adresi                    :

Teslim Edilecek Kişi            :

Fatura Adresi                       :

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER:

4.1 - SATICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI''nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI''ya veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI''dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 -SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin onaylanmış ve bedelinin ALICI''nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- SATICI mücbir sebepler veya  nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI''ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI''nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.7- İşbu sözleşme, ALICI tarafından onaylanmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

MADDE 5– SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

5.2.18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.hayvancilikmarketi.com’ dan alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak satıcı, alıcı tarafından yaşının yanlış yazılmasından dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

 

5.3.      Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.hayvancilikmarketi.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir.

 

5.4. www.hayvancilikmarketi.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

5.5. Satıcı, genel toplum ahlakına aykırı olan, ilgili resmi kurumlarca şiddet içerdiği tespit edilen ürünleri satışa sunmayacaktır.

 

MADDE 6- ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını kabul ve taahhüt eder.

 

6.3. Alıcı, www.hayvancilikmarketi.com sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.hayvancilikmarketi.com/ödeme prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

MADDE 7- SİPARİŞ/ÖDEME PROSEDÜRÜ

 

Sipariş: Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) tarafınızca onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

 

Siparişlerin tedarik, ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için Sipariş Onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde müşteriden bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

 

İstisnai bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

 

Ödeme:www.hayvancilikmarketi.com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize, taksit olanaklarından da faydalanabileceği faks emri ile sipariş (mail order) ya da nakit havale ile sipariş imkanları da sunulmuştur. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. Diğer ödeme araçları için çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

Ürünün tesliminden sonra Alıcı''ya ait kredi kartının Alıcı''nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı''ya ödememesi halinde, Alıcı''nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün … gün içinde Satıcı''ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcı''ya aittir.

 

Bir önceki paragrafa bağlı olarak Alıcı, ürün nakli ve teslimat koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www. … .com Sevkiyat/Teslimat Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

Madde 8- SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ

 

Sevkiyat: Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz Kargo Şirketlerine verilir.

 

Teslimat: Ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz … Kargo ve/veya … Kargo ile adresinize teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra yurtiçi en geç 14 işgünüdür. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

 

Kargo Şirketinin hafta bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar, resmi ve bayram tatilleri ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, Alıcı''dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından, doğabilecek ekstra kargo bedellerinden www.hayvancilikmarketi.com sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon ya da e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.hayvancilikmarketi.com Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

Alıcı, ürünün tesliminden sonra ortaya çıkabilecek Cayma Hakkı, Cayma Hakkının Uygulama Koşulları, arızalı ürün, ürün kurulum, teknik destek ve servis konularının yer aldığı www.hayvancilikmarketi.com Ürün İade/Garanti ve Servis Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

MADDE 9- ÜRÜN İADE/ GARANTİ VE SERVİS PROSEDÜRÜ:

Ürün Kurulumu: Alınan ürün özel bir kurulum gerektirdiği takdirde fatura ile ayrıca belirtilen ürün teknik destek numaralarından bilgi alabilir, teknik destek görebilirsiniz. Kurulum ile ilgili özel durumları ve istekleri müşteri hizmet hattı telefonları ve e-mailinden şirketimize iletebilirsiniz.

 

Ürün İade: Sehven alınan her ürün için genel iade süresi 15 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. (Ürünün tekrar satılabilir olma durumunu bozmadan neden belirterek iade edilmesi mümkündür) İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Özellikle sarf malzemesi olan toner, drum, kartuş gibi ürünlerin alımında yanlışlık yapılmamasına çok dikkat edilmelidir.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi,  www.hayvancilikmarketi.com yetkilileri tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra iade formu ile birlikte adresinize teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü, ürün faturasını şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.

Garanti Koşulları: Alınan ürünlerin garanti bilgileri müşteri tarafından alımdan önce dikkat edilmelidir. Yerinde servis ve bakım garantisi verilmeyen bir ürün için yerinde servis hizmeti istendiğinde, çeşitli zorluklar ve memnuniyetsizlikler doğmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması en hassas olduğumuz konudur. Aldığınız ürünlerin garanti koşulları ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Ürünlerle gelen ürün kılavuzlarını mutlaka okuyunuz ya da ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını arayıp bilgi alınız.Garanti şartları Arkor Hayvancılık A.Ş. nin ürünleri satın aldığı/ithal ettiği tedarikçilerin garanti koşulları ile sınırlıdır.

Ürün kusurlu olması ya da arıza durumunda ürün faturanızla birlikte ürün teknik servislerine başvurmanız halinde, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti müşteri yerinde ya da servis noktalarında alabilirsiniz. Ürün için size en yakın servis noktasına ulaşmak için faturanız ile gelen ya da sitemizde ilan edilen numaraları aramanız yeterlidir. Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır. www.hayvancilikmarketi.com , ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde kargo bedeli alma hakkını saklı tutar.

 

MADDE 10- UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ MAHKEME VE İCRA                              DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İZMİR Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 19.12.2014

SATICI:                                                                                           ALICI:

KURUM ADI :                                                                                  AD/SOYAD   :

ADRES           :                                                                                  ADRES           :

TEL                :                                                                                 TEL                 :

FAKS              :                                                                                 FAKS              :

İMZA              :                                                                                 İMZA              :

 

 

 

 EK

ÖRNEK CAYMA FORMU

 

(Bu form, sadece sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istenildiğinde doldurup

gönderilecektir.)

 

-Kime: (Satıcı veya sağlayıcı tarafından doldurulacak olan bu kısımda satıcı veya sağlayıcının ismi, unvanı, adresi varsa faks numarası ve e-posta adresi yer alacaktır.)

-Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

 

 

-Sipariş tarihi veya teslim tarihi:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmet:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmetin bedeli:

-Tüketicinin adı ve soyadı:

-Tüketicinin adresi: 

 

-Tüketicinin imzası: (Sadece kağıt üzerinde gönderilmesi halinde)

 

 

-Tarih: